Hakkımızda
Kudret AYHAN1980 yılında 20 m2’lik bir işyerinde faaliyetine başlayan Merkez Itriyat Par. Deposu 1981 yılında 40 m2’lik, 1983 yılında ise 225 m2’lik yeni işyerlerinde faaliyetini sürdürdü. 1984 yılında Koll. Şti. haline dönüştü. 1989 yılı sonuna kadar 225 m2’lik Bestekar Sok. 9/A adresinde bulunan işyerinde hizmet verdi. Aynı yılın sonunda Hürriyet Cad. 2/15 Dikmen /ANKARA adresinde 435 m2’lik depoyu satın alarak 1990-1995 yılı sonuna kadar burada faaliyetine devam etti.

1996-2002 yılları arasında 1600 m2’lik Öveçler 4. Cad. No:4’de Ankara ili ve ilçeleri başta olmak üzere Eskişehir, Konya, Kırşehir, Çorum, Kütahya, Bolu, Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Zonguldak, Bilecik, Çankırı gibi İç Anadolu ve Batı Karadeniz Bölgesini kapsayan illerdeki parfümeri, eczane, market, temizlik, kantin-koop, kuaför, v.s. alanlarına hizmet vermeyi sürdürdü.

01.01.2003 yılından itibaren A.Ş. haline dönüşerek Bahçekapı Mah. 2474. Cad. No:3 Şaşmaz adresinde bulunan 5000 m2’lik kendi yerinde hizmet vermeye başladı. 2010 yılında tamamlanan 7000 m2’lik ek binası ile 12000 m2’lik toplam kapalı alanıyla faaliyetlerine hız kazandırdı.

Merkez Itriyat Kozmetik Gıda San. ve Tic. A.Ş. şu anda 60 personel ve 40 adetlik araç parkıyla hizmet vermektedir.

Şirket gelişim süreci içerisinde Girişim Paz. A.Ş., Lever, Procter & Gamble, Wella, Hunca, Kopaş, Aromel, Flormar, Canan Kozm., Alfar Kozm., Astel Kağıtçılık, Eyüp Sabri Tuncer, Hobi Kozm., Vepa, Banat Fırça, Difaş Fırça, Pinkim Kozm., Pintaş Kozm., Evyap, Bebedor, Dimes, Danone gibi sektörde faaliyet gösteren firmaların bayilik ve distribütörlüklerini başarı ile yürütmüştür.

Halen Eczacıbaşı Girişim Paz. A.Ş’nin Ankara distribütörlüğünü yapmaktadır.

Merkez Itriyat Kozmetik Gıda San. ve Tic. A.Ş. bu zamana kadar değişik kozmetik üretimi ve gıdaların dayanıklılığını arttırıcı maddeler konusunda yerli üretime yönelik AR-GE çalışmaları yapmış, bu kapsamda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Döner Sermayesi aracılığıyla ODTÜ FEF Kimya Bölümü ile ortaklaşa Türkiye Denizcilik İşletmeleri için bir AR-GE (120000 $’lık bütçeli) uygulama projesi gerçekleştir-miştir. Ayrıca şirket devam eden yıllarda yine Orta Doğu Teknik Üniversitesinde YUUP-Biyokat Projesine dahil olup AR-GE çalışmalarına katılmıştır.


Vizyonumuz
Merkez İtriyatBugüne kadar ağırlıklı olarak dağıtım ve pazarlama sektöründe ve küçük çapta üretim ve AR-GE’ye yönelik faaliyetlerimizi gelecekte yeni teknolojilere yönelik üretim ağırlıklı sanayici bir firma olarak, özellikle ülkemizde büyük boşluğu hissedilen kimya ve farmakoloji alanlarında üretim yapmak amacındayız.

Bu alanda uygulamaya yönelik yeni teknolojilerin geliştirilmesi için Orta Doğu Teknik Üniversitesi labotaruvarlarından ve iş gücünden yararlanmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda üretim tesisi olarak tahsis edilebilecek binamız, ayrıca ihtiyaç durumunda kapasite geliştirmede kullanılabilecek ek binamızla beraber gerekli yatırımları yapabilmemiz için yeterli sermaye ve bilgi birikimimiz mevcuttur.
Tasarım: Y-Tasarım    |   Merkez İtriyat Kozmetik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.  ©  Tüm Hakları Saklıdır